Vývoj běžeckého seriálu Běhy Zlín po třech závodech

Díky rozvolňování omezení mohl s dvouměsíčním zpožděním v neděli 9. května začít 38. ročník zlínského běžeckého seriálu.

Úvodní klasika – Běh Jižními Svahy se běžela za krásného počasí a takřka za ideálních podmínek. V silné sestavě dorazili běžci z KES BUK Teamu a ujali se díky tomu vedení v týmové soutěži. Absolutním vítězem se stal zlínský Jan Kolárik (Edhouse.cz), v ženách zvítězila Barbora Macurová (2BWINNER) z Beskyd. Oba si tak pomyslně sáhli na putovní pohár pro absolutně nejlepšího muže a ženu.

I ve druhém závodě – Josefském běhu v neděli 30. května zvítězil Jan Kolárik (Edhouse.cz) a zvýšil svůj náskok v soutěži o nejlepšího muže na 12 bodů. V ženách zvítězila triatletka Helena Kotopulu ze Zlína a při neúčasti Barbory Macurové se dostala do vedení soutěže o nejlepší ženu. V soutěži týmů jen o 0,5 bodu zvítězil loni vítězný tým SP Malenovice a převzal průběžné vedení s náskokem 20 bodů.

Týden nato čekal účastníky seriálu náročný dvojboj v podobě závodního víkendu 5. a 6. června. Nejdříve byl na programu v sobotu krosový půlmaratón miomoveRUN ve Slavičíně. Zvítězil Ondřej Minařík (Valachbajk team) a současně při neúčasti Jana Kolárika převzal vedení v soutěži mužů. Z žen si pro vítězství při letošní první účasti v našem běžeckém seriálu doběhla zlínská Jana Žaludková, zatímco do vedení ženské soutěže se vyhoupla Eva Kučerová (Mattoni FreeRun Zlín) – obhájkyně putovního poháru. V týmové soutěži zde zúročil svou početní převahu Mattoni FreeRun Zlín a převzal průběžné vedení s náskokem 74 bodů.

Muži

1. Minařík Ondřej 571,28
2. Kábela Jan 569,94
3. Minařík Tomáš 546,74