Prvenství ve Slopenské desítce obhajují Martin Čmelík a Barbora Macurová

V neděli 4. září se ve Slopném koná 18. ročník krosového běhu Slopenská desítka. Start 10 kilometrů dlouhého hlavního závodu s celkovým převýšením 380 metrů, je v 13.30 hodin na místním fotbalovém hřišti. Prezentace probíhá od 11 hodin.

Pořadatelé vypsali 14 kategorií pro muže, ženy, juniory a juniorky. Ve 12 hodin a v 14.45 hodin má možnost si na zkrácených tratích od 300 metrů do 2 kilometrů zazávodit také mládež a děti. Svůj závod dlouhý 3 kilometry budou mít od 13.35 hodin také příchozí běžci a běžkyně bez rozdílu věku.

Propozice a registrace

"Hlavní závod je však velmi náročný, protože povede po kotárech v okolí naší obce,“ upozorňuje Miroslav Švihel, ředitel krosového podniku ve Slopném.

Ve Slopném se letos počtvrté uskuteční i závod v "rodinné štafetě,“. Ten odstartuje v 13.35 hodin.

"V ní se poběží tři úseky po 1 kilometru. Podmínkou je, aby všichni členové štafety byli z jedné rodiny, nebo alespoň nejbližší příbuzní. Také je potřeba, aby mezi členy štafety byly zastoupené dvě generace,“ vysvětluje kritéria zajímavého měření sil v rodinných štafetách Švihel.

Letošní ročník Slopenské desítky je zařazený Českého poháru v běhu do vrchu 2022 a je také součástí celoročního seriálu Běhy Zlín 2022.

V loňském roce si ve Slopném zazávodilo 78 mužů, 33 žen, 51 žáků, 67 předškoláků, 12 příchozích běžců a 3 štafety.

Absolutním vítězem se stal Martin Čmelík z Leskovce hájící barvy AK Hranice, který závod vyhrál v čase 40:19. V ženách vybojovala první příčku Barbora Macurová z Frýdlantu nad Ostravicí (2B Winner, 42:48).

Traťový rekord v mužích drží Pavel Hrdina z AK Perná. Ten se v roce 2014 blýskl časem 36:01. Mezi ženami je traťovou z roku 2021 Barbora Macurová (2B Winner, 42:48).