Na dostihovce ve Slušovicích budou zápolit běžci i děti

Vyzkoušej si na vlastní nohy trať a překážky, které musí absolvovat dostihový kůň. Nadační fond pro rozvoj a podporu Slušovic ve spolupráci s Běhy Zlín nabízí jedinečnou možnost zazávodit si na dostihové dráze ve Slušovicích.

V sobotu 27. května 2023 proběhne krosový běžecký závod Velká Běžecká Slušovická aneb po dostihovce pro charitu. Hlavní závod bude mít délku pět kilometrů a mimo travnaté dostihové plochy zavede běžce na proutěné překážky, Slušovický skok připomínající známou irskou lavici i do startovních boxů.

Na trať se mohou vydat také běžci, kteří si nevěří na pětikilometrovou distanci. Aby si i oni mohli vychutnat kouzlo dostihového závodiště, připravili pro ně pořadatelé 1,5kilometrovou trať. Lidový běh je vhodný jak pro dospělé, tak i pro děti a mládež.

Na nejmenší účastníky akce čeká bohatý doprovodný program. Děti se mohou projet na ponících a čtyřkolkách, nechat si pomalovat obličej, ale hlavně mohou vyzkoušet pravý dostihový závod s dřevěným koníkem.

Po vyhlášení vítězů proběhne ještě jeden speciální „souboj“, který má významný charitativní podtext. Výherce v tombole si tentokrát hlavní cenu neodnese, ale může přímo odjet na skútru Maxon Matador 125. Každý startující získá lístek do tomboly a další lístek za každých 50 korun dobrovolného příspěvku na charitu. Lístek do tomboly si na místě může koupit každý účastník akce, aniž by musel závodit.

Celým výtěžkem z příspěvků do tomboly podpoříme dívku, osmnáctiletou Marianu Vaněčkovou, které osud nedopřeje podobné zážitky. Finance jí pomohou alespoň k lepšímu, kvalitnějšímu životu, a proto má tato akce smysl. Více informací o Marianě Vaněčkové i o Velké Běžecké Slušovické najdete na webových stránkách https://behyzlin.cz/event/85