V sobotu se bude ve Slušovicích běhat pro Anitu. Hlavní závod se poběží na dostihové dráze

Nadační fond pro podporu a rozvoj Slušovic ve spolupráci se spolkem Běhy Zlín v sobotu 25. května pořádá 3. ročník krosového běžeckého závodu Slušovický charitativní den s během pro Anitu.

,,Cílem akce s bohatým doprovodným programem pro rodiny s dětmi je podpořit Anitu,“ vysvětluje jeden z pořadatelů Antonín Novák.

Závod je určen zejména amatérským běžcům a rovněž rodinám s dětmi.

,,Hlavní trať je dlouhá 5 kilometrů a tvoří ji dva okruhy na dostihové dráze. Připraven je i Lidový běh dlouhý 1,5 kilometru, který zvládnou i děti. Běžecký krosový závod je zpestřen překážkami,“ upozorňuje dále Novák.

,,Všechny travnaté trasy na dostihové dráze budou vyznačeny páskou a běžci s tím budou seznámeni před startem. Na trati budou přírodní překážky, které běžci zdolají bez cizí pomoci a na vlastní nebezpečí. Doporučujeme trailové, nebo krosové běžecké boty,“ prozradil ještě Antonín Novák. 

Vypsány jsou kategorie pro muže do 39 let, muže do 49 let, muže do 59 let, muže nad 60 let, pro ženy do 39 let, ženy do 49 let, ženy nad 50 let a kategorie pro juniory a juniorky.

Připraveny jsou i dětské závody, kdy se ze startovacího boxu vydá na trať vždy pět mladý běžců. Poté budou závody pokračovat podle zájmu malých běžců. Ti si podle zájmu před startem zvolí svého dřevěného koníka a s ním absolvují trať dlouhou 200 metrů. V cíli bude pro všechny děti připravena odměna.

Start hlavního 5kilometrového závodu je v 11.30 hodin, dětské běhy odstartují už v 9.15 hodin.

Startovné při registraci a platbě online do čtvrtka 23. května je 300 Kč, při registraci a platbě na místě v den závodu v sobotu 25. května je 500 Kč. Dobrovolné startovné mládež do 15 let do dětských závodů se platí až při registraci v den závodu v sobotu 25. května.

Navíc každý účastník hlavního závodu i Lidového běhu může při online registraci, nebo i v sobotu na místě zvolit k základnímu startovnému dobrovolný finanční příspěvek, který bude celý použit na charitu.

Všichni účastníci hlavního závodu obdrží ionťák, vodu a jídlo po závodě.

Prvenství v loňském Charitativním běhu ve Slušovicích vybojoval Andrej Višněvský (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín), který na 5kilometrové trase zaběhl čas 16:39. Závod žen vyhrála Nikola Novosadová z Holešova, jež na zlaté příčce doběhla v čase 21:10.        

REGISTRACE ZDE

PROGRAM SLUŠOVICKÉHO CHARITATIVNÍHO DNE S BĚHEM PRO ANITU:

Sobota 25. května:

  • 9:00 Zahájení prezence účastníků a registrace na místě
  • 9:15 Start nejen dětských závodů (běh s dřevěným koněm) – podle zájmu Hobby Horsing. Mladí závodníci nasednou na dřevěného koníka a s ním absolvují trať
  • 9:15 Zahájení doprovodného programu pro rodiny s dětmi (jízda na ponících, skákací hrady, malování na obličej, trampolínky a skákací boty)
  • 10:30 Ukončení registrace na Lidový běh a hlavní závod
  • 11:00 Start Lidového běhu dlouhého 1,5 kilometru
  • 11:30 Start hlavního závodu dlouhého 5 kilometrů
  • 12:30 Vyhlášení vítězů
  • 13:00 Bonbony z letadla

Lubomír Hotař