Olympijský běh ve Zlíně ve velkém horku ovládli Filip Vabroušek a Lenka Burianová

Ve 38. ročníku T-Mobile Běhu olympijského dne ve Zlíně zvítězil Filip Vabroušek. Reprezentant týmu Sýkora running vyhrál 5-ti kilometrový závod v čase 16:02.

Druhou příčku obsadil Andrej Višněvský (Fyzio Step), který byl v cíli pomalejší o 37 sekund, třetí byl Jakub Vodárek z Otrokovic (Všeproakci.cz, 17:20), čtvrtou pozici vybojoval Jiří Červenka (SP Malenovice, 17:22), pátý skončil Jiří Klement (Dressme.cz, 17:38).

Filip Vabroušek se na závod důkladně připravoval.

,,Den před závodem jsem se byl rozběhat na tartanovém oválu na stadionu Mládeže ve Zlíně. Naběhal jsem zhruba 10 kilometrů. Zaměřil jsem se i na rychlost, kdy jsem běžel sedm 100 metrových rovinek,“ prozradil mladý vytrvalec z Malenovic.

V závodě ve velmi dobré konkurenci potvrdil roli jednoho z favoritů.

,,Hned po startu jsem se probojoval na první příčku a na ní jsem už zůstal až do cíle,“ upozornil Vabroušek. ,,Běžel jsem však hlavně na umístění. Výsledný čas byl trochu pomalejší, protože závod se konal ve velkém horku. A zejména na konci to bylo poznat. Běžel jsem ho v tempu 3:10 na kilometr,“ uvedl Filip Vabroušek.

Na zlínském Stadionu Mládeže závodily také ženy.

Prvenství mezi nimi vybojovala díky času 20:30 Lenka Burianová, druhá do cíle doběhla domácí vytrvalkyně Jana Žaludková (SP Malenovice, 20:49), třetí příčku brala za čas rovných 21 minut Markéta Laciková (Démonky staříčských štol), čtvrtá skončila Jana Pírková (Sýkora running, 21:17), páté místo obsadila Dita Drátovníková (21:22).

V letošním zlínském Běhu olympijského dne, který se konal ve středu 19. června, se na startu objevilo 105 vytrvalců a vytrvalkyň. Do cíle jich doběhlo 100.

Běželo se ve velkém horku. Bylo jasno a teplota se pohybovala kolem 30 °C.

Závod byl zařazený do celoročního seriálu Běhy Zlín 2024. Dalším závodem z tohoto seriálu bude Běh letním ránem ve Štítné nad Vláří-Popově. Ten se uskuteční v neděli 14. července  Online přihlásit se do něho už je možné na stránkách spolku Běhy Zlín, nebo na místě v den závodu v Popově.