Sri Chinmoy 1/2 maraton – 9. závod

Stejně jako začátkem března na stejném okruhu v Přílukách u Zlína uspořádal Sri Chinmoy Marathon Team v neděli 6. října podzimní verzi Sri Chinmoy 1/2 maratonu. Na startu 9. závodu seriálu se při zatažené obloze s teplotou 7°C sešlo celkem 58 běžců a 10 žen, kteří po oběhnutí téměř 9-ti kol po asfaltové cestě a cyklostezce na okraji průmyslové zóny uběhli vzdálenost 21,0975 km.

Brzy po startu zbyla na čele čtveřice Zvonek, Minařík, Koníček a Višněvský, ale i ta se vzápětí rozpadla na dvě dvojičky. Po druhém kilometru už na čele běžel Zvonek sám, zatímco Višněvský se na 3 km dostal na 2. místo před Koníčka. Pak už si každý držel toto pořadí. Milan Zvonek (Zvonek Sport Valašské Klobouky) dokázal svůj náskok navyšovat po celou dobu závodu až na téměř 2 minuty a v čase 1:16:34 zvítězil. Andrej Višněvský (Sri Chinmoy Marathon Team) svůj náskok navýšil až mezi 12-20 km a za 1:18:27 si doběhl pro druhé místo. Třetí místo obsadil Jakub Koníček (-) - 1:20:25, čtvrtý doběhl Ondřej Minařík (Valachbajk team) – 1:21:05 a pátý se umístil Jan Kábela (SP Malenovice) – 1:21:49.

V závodě žen se vedení ujala a téměř až do jeho půlky vedla Zdeňka Bednářová. Na 10 kilometru ji ale předběhla Mária Sýkorová a Martina Latináková. Na 14 km za občerstvovačkou Mária Sýkorová (Sykora running) společně s manželem odskočila své poslední soupeřce a vytvořila si menší náskok. Ten udržela až do cíle, kde doběhla jako celkově 27. za 1:33:41 o 24 vteřin před druhou Martinou Latinákovou (Zvonek Sport Valašské Klobouky). Ta v závěru vystupňovala tempo a vylepšila si tak osobní rekord na půlmaratón na 1:34:05. S už větším odstupem doběhla nakonec třetí Zdeňka Bednářová (Kolo-běžky) - 1:38:26. Čtvrtá se umístila Vendula Skoupá (Sykora running) – 1:41:54 a 5. Michaela Kolářová (-) – 1:53:17.

Rekord trati 1:12:06 ze 4.11.2018 Jiřího Petra (Solomon / Suunto) tak i tentokrát odolal, stejně jako rekord žen 1:25:01 z 4.3.2012 Jany Dorazilové (AK Kroměříž).

Dalším, v pořadí 10. závodem seriálu bude v sobotu 12. října 4. ročník běhu s názvem Kašavský kros. Hlavní závod měří 16 km a celkové převýšení je 700 m.

Bodovat do seriálu bude možné ale i na vloženém závodě na 7,5 km s převýšením 300 m, ovšem bodový zisk bude menší. Zaběhat a zazávodit si budou moc samozřejmě i děti na kratších tratích od 100 m až po 1,3 km.

Start závodu se nachází v obci Kašava na návsi, kde je kompletní zázemí pro závodníky, tj. registrace, prezence, občerstvení. Zde také probíhají dětské závody.

Registrace je v Obecním domě od 8:00, závody dětí se uskuteční od 9:15 do 10:30. Hlavní závod bude odstartován ve 12:00, kratší závod pak ve 12:10.