Trailový závod MiomoveRun ve Slavičíně suverénně vyhráli zlínští běžci Jan Kolárik a Jana Žaludková

Slavičín – Jan Kolárik a Jana Žaludková vyhráli 3. ročník mezinárodního trailového běhu MiomoveRun. Ten se konal ve Slavičíně.

Kolárik dosáhl v závodu dlouhém 20 kilometrů rozloženém do čtyř okruhů s celkovým převýšením 536 metrů, času 1:20:15. Druhé místo obsadil s obrovskou ztrátou 7 minut a 49 sekund Slovák Milan Plevák (BK Lysá pod Makytou), bronzovou pozici vybojoval za čas 1:28:54 Ondřej Minařík z Držkové z kašavského Valachbajk Teamu. Čtvrtý skončil Jan Kábela (SP Malenovice, 1:29:32), pátou příčku bral zlínský Martin Hečko (Valachbajk Team, 1:30:27).

"Od startu jsem zvolil svoje tempo a na čele jsem běžel sám. A protože ve Slavičíně chyběli kvalitní soupeři, tak jsem si závod až do konce užíval,“ uvedl při vyhlašování výsledků Jan Kolárik.

Tomu se líbila trať. "Ta se pořadatelům povedla. Bylo na ní spousta houpavých úseků, ostrých zatáček a několik prudkých výběhů. Líbily se mi také pěšinky vytvořené sekačkou na místních loukách. Trochu nepříjemné bylo jenom slunce při stoupání na louce na konci každého okruhu,“ děkoval organizátorům za skvěle připravený závod Kolárik.

V dvacetikilometrovém závodu žen získala Jana Žaludková prvenství za čas 1:47:30. Stříbrná Lucia Friedlaenderová ze Zlína (Sýkora running) byla v cíli o 2 minuty a 19 sekund pomalejší, třetí pozici obsadila Martina Latináková ze Sehradic (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 1:50:59). Domácí Vendula Skoupá (Sýkora running, 1:51:26) doběhla čtvrtá a Vendula Machučová (Ruteři Družstevník Drhovi, 1:52:43) byla pátá.

"V týdnu mě sužovala velká únava a nějaká viróza,“ svěřila se v cíli Jana Žaludková.

Vytrvalkyni z krajského města se přesto závod vydařil. "Do Slavičína jsem byla přihlášená dopředu a tak jsem na Valašsko odjela. Nebyl to ale dobrý nápad. Na trati mi chyběla síla. Tak jsem se snažila maximálně uvolnit a zvolit optimální tempo,“ přiznala běžkyně ze Zlína.

"Kdybych se cítila líp, tak bych si závod užívala. Profil trati mi totiž vyhovoval,“ konstatovala ženská vítězka ve Slavičíně Žaludková.