Prvenství v Kovářské pětce obhajují Filip Vabroušek a Jana Žaludková

V sobotu 12. listopadu se ve Zlíně koná 8. ročník městského silničního běhu Kovářská pětka. Pětikilometrový závod pořádaný Kovárnou VIVA a spolkem Běhy Zlín bude probíhat v centru krajského města v bývalém Baťovském areálu.

Pořadatelé vypsali kategorie pro muže, ženy, veterány, veteránky, juniory a juniorky. Prezentace končí v 9.45 hodin. Na trati dlouhé 180 metrů, 360 metrů, nebo 1900 metrů si můžou podle věku zazávodit také děti a mládež.

Startovné při online registraci na webu www. behyzlin.cz, je do čtvrtku 10. listopadu 150 Kč, na místě v den závodu 250 Kč. Běžci v juniorských kategoriích zaplatí při online registraci 50 Kč, na místě 100 Kč. Děti mají symbolické startovně 20 Kč. To zaplatí na místě v den závodu.

Online registrace

"Hlavní 5 kilometrů dlouhý závod rozložený do tří okruhů, odstartuje v Baťovském areálu v ulici Vavrečkova před budovou č. 72, v 10 hodin a 35 minut. Doprovodný program a svatomartinské občerstvení je zajištěné. Letošní novinkou je, že se společně s hlavním závodem poběží na 1 okruhu také indiánský běh. Díky němu si zájemci v klidu můžou vyzkoušet trať i poznat atmosféru kolem už tradičního listopadového závodu v krajském městě,“ zve do Zlína jeden z pořadatelů letošní Kovářské pětky Zbyněk Rozsypal.

Závod je zařazený do celoročního seriálu Běhy Zlín 2022.

V loňském roce Kovářskou pětku vyhrál malenovický vytrvalec Filip Vabroušek (Sykora running), který zlatou příčku vybojoval za čas 16:36. Mezi ženami zvítězila domácí zlínská vytrvalkyně Jana Žaludková, jež závod ovládla časem 20:31.