Slopenská desítka na Valašsko láká také děti, příchozí běžce i rodinné štafety

V neděli 3. září se ve Slopném koná 19. ročník krosového běhu Slopenská desítka. Start 10 kilometrů dlouhého hlavního závodu s celkovým převýšením 380 metrů, je na místním fotbalovém hřišti v 13.30 hodin. Prezence probíhá od 11 hodin.

Pořadatelé vypsali 14 kategorií pro muže, ženy, juniory a juniorky. Ve 12 hodin má možnost si na zkrácených tratích od 300 metrů do 2 kilometrů zazávodit také děti a mládež, od 14.45 hodin je na programu závod Sluníčkový běh na tratích od 30 metrů do 150 metrů pro předškolní děti. Svůj závod dlouhý 3 kilometry budou mít od 13.35 hodin také příchozí běžci a běžkyně bez rozdílu věku.

Online registrace

,,Hlavní závod je velmi náročný, protože povede po kotárech v okolí naší obce,“ upozorňuje ředitel krosového podniku ve Slopném Miroslav Švihel.

Ve Slopném se letos popáté uskuteční i závod v ,,rodinné štafetě“. Ten odstartuje v 13.35 hodin.

,,V ní se poběží tři úseky po 1 kilometru. Podmínkou je, aby všichni členové štafety byli z jedné rodiny, nebo alespoň nejbližší příbuzní. Také je potřeba, aby mezi členy štafety byly zastoupené dvě generace,“ vysvětluje kritéria zajímavého měření sil v rodinných štafetách Švihel.

Letošní ročník Slopenské desítky je zařazený do Krakonoš Českého poháru v běhu do vrchu 2023 a je také součástí celoročního seriálu Běhy Zlín 2023.

V loňském roce si ve Slopném zazávodilo 281 běžců. Z toho bylo 93 mužů, 27 žen, 69 žáků, 63 předškoláků, 11 příchozích běžců a 6 štafet.

Hlavní 10 kilometrový závod vyhrál zlínský vytrvalec Andrej Višněvský (Sri Chinmoy Marathon Team, 38:52), v ženách vybojovala první příčku Silvie Zvonková (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 49:51).

Traťový rekord v mužích drží Pavel Hrdina z AK Perná. Ten se v roce 2014 blýskl časem 36:01. Mezi ženami je traťovou rekordmankou z roku 2021 Barbora Macurová z Frýdlantu nad Ostravicí (2B Winner Team, 42:48).