Slopenská 10

3.9.2023

Předešlý ročník - Slopenská 10 2022

Vypsané závody

Slopenská desítka 2023 - 10 km

Datum konání : 3.9.2023

Slopenská desítka 2023 - 10 km - junioři

Datum konání : 3.9.2023

19. ročník krosového běžeckého závodu Slopenská 10

Český a Slovenský pohár v běhu do vrchu

  • Datum: 3.9.2023
  • Místo: Slopné u Luhačovic

Kompletní propozice připravujeme. Více informací na webu pořadatele:

www.slopenskadesitka.cz

O závodu

Start krosového závodu pořádaného Miroslavem Švihelem je u kostela v obci Slopné. Po krátké rovince začíná stoupání dlouhé cca 1500 m po asfaltové cestě. Následuje mírnější stoupání po polní cestě a po vběhnutí do lesa přichází prudší stoupání až na dva a půltý kilometr. Během dalších dvou kilometrů se běží střídavě mírně nahoru a dolů po hřebenu. Pak přichází asi 300 m prudšího seběhu, který přejde v mírné klesání až do šestého kilometru.  Následuje několik krátkých, ale prudších stoupání končící těsně před sedmým kilometrem. Poslední tři kilometry do cíle se běží jen z kopce. Za osmým kilometrem po výběhu z lesa se závodníci vrací zpět po stejné trase, kterou po startu vbíhali do lesa.

Cílová rovinka začíná odbočení doleva v místě startu (pod kostelem) a vede na fotbalové hřiště, kde je cíl. Posledních 50 m se běží po hřišti za bouřlivého povzbuzování diváků.

V roce 2020 se konal 16. ročník. Součástí závodu jsou závody pro děti od těch nejmenších až po mládež, závodí se i v rodinných štafetách. Pokud počasí dovolí, vítaným zpestřením nejen pro děti jsou po závodě průlety letadla, které na hřiště dětem shazuje bonbóny.

Závod je zároveň pravidelně zařazován do Českého poháru v běhu do vrchu.

Fotogalerie - 18. Slopenská 10 / František a Zbyněk Raška