7. Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín 2022

4.6.2022

Následující ročník - 8. Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín 2023 2023

Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín je silniční běžecký závod na distanci 21,097 kilometrů pro širokou veřejnost bez nutnosti příslušnosti ke sportovnímu oddílu či klubu. Součástí je závod na 10,5 km jednotlivců, tandemů a čtyřčlenných štafet na 4 x 5,25 km. V rámci doprovodného programu se koná i RBP Rodinný běh na 1400 metrů.

Novinky související se závodem

Prvenství ve zlínském Festivalovém půlmaratonu vybojoval Matěj Beníček. Závod žen ovládla Petra Pastorová

31.5.2022

Sedmý ročníku Festivalového půlmaratonu MONET + Zlín 2022 vyhráli sedmadvacetiletý Matěj Beníček z otrokovického týmu KESBUK a pětačtyřicetiletá Petra Pastorová (MK Seitl Ostrava). Nejúspěšnější regionální ženou v letošním ročníku půlmaratonu byla Silvie Zvonková (Zvonek Sport Valašské Klobouky). Závod pořádali organizátoři Zlínského filmového festivalu společnost FILMFEST s.r.o. společně se spolkem Běhy Zlín. Startérem byl prezident Zlín Film Festivalu Čestmír Vančura.