Běh Jižními Svahy

10.2.2024

Předešlý ročník - Běh Jižními Svahy 2023

32. Běh Jižními Svahy ve Zlíně

Tradiční otvírák běžecké sezony seriálu Běhy Zlín. Běžci si mohou vybrat ze dvou tratí – 9km a 4km. Akce je určena pro všechny zájemce bez rozdílu výkonnosti.

Výsledky ke stažení

O závodu

Dříve se jmenoval „Palačinkový“, protože každý dostal v cíli palačinku. Ty připravovala dcera Jana Kvapila, zakladatele závodu. Běhá se pravidelně vždy v únoru a je úvodním závodem zlínského běžeckého seriálu. V roce 2020 se konal 28. ročník.

Trasa závodu, dlouhodobě pořádaného Jirkou Prokopem a jeho kamarády, byla dlouho stále stejná (6 km s převýšením cca 90 m). Startuje se na okraji největšího zlínského sídliště Jižní Svahy od garáží, kde v prvních ročnících bylo všude jen samé pole. Běží se po chodníku na kraj lesa a dále lesní pěšinou směrem na Kocandu. Po přeběhnutí silnice JS – Kostelec se pokračuje asfaltkou po modré turistické značce k rozcestí Pod Rozhlednou s obrátkou u vodojemu.

V letech 2015 až 2017 byl závěrečným průběhem Centrálním parkem závod prodloužen na cca 6,8 km s převýšením 90 m. V roce 2018 se trať ještě jednou vrátila ke klasice, ale od roku 2019 bylo místo obrátky od vodojemu přesunuto kousek dál ke křižovatce s asfaltkou k nádrži Fryšták.

Novinky související se závodem

Fotogalerie - 32. Běh Jižními Svahy / František a Zbyněk Raškovi

Výsledky Běh Jižními Svahy 2024 - 9 km

Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 1 10 Filip VABROUŠEK (1999) Sykora running 00:31:46 200
2 2 111 Matěj BENÍČEK (1994) KESBUK 00:33:11 195.5404
3 4 73 Valdemar DURMON (2004) DUVET HOVĚZÍ 00:33:21 195.0157
4 5 77 Jakub VODÁREK (1988) Vseproakci.cz 00:33:24 194.8583
5 7 66 Jiří ČERVENKA (1986) SP Malenovice 00:34:03 192.8122
6 11 18 Vlastimil ČERNÍČEK (1985) NAPARIDERS 00:35:16 188.9822
7 12 92 Ondřej MINAŘÍK (1992) Valachbajk team 00:35:22 188.6674
8 13 106 Jan BEČICA (1993) Valachbajk team 00:35:37 187.8804
9 16 172 Petr JEŘÁBEK (1993) Brumov-Bylnice 00:36:33 184.9423
10 22 170 Denis FRANKO (1997) 00:37:44 181.2172
11 23 26 Martin OČADLÍK (1991) 00:37:48 181.0073
12 24 65 Daniel KOČAŘ (1992) STG Zlín 00:37:55 180.6401
13 26 43 Martin HALAŠKA (1987) 00:38:04 180.1679
14 29 108 Petr BEČICA (1990) Valachbajk team 00:38:14 179.6432
15 32 8 Ondřej DVORSKÝ (1988) Mattoni FreeRun Zlín 00:38:48 177.8594
16 33 169 Filip NĚMĚC (1992) 00:39:02 177.1249
17 35 90 Michal DVOŘÁK (2000) 00:39:08 176.8101
18 36 74 Kvido DURMON (2002) DUVET HOVĚZÍ 00:39:30 175.6558
19 37 88 Stanislav CHADIM (1991) TJ Jiskra Otrokovice 00:39:33 175.4984
20 40 15 Martin MAHDAL (1992) 00:40:45 171.7209
21 43 38 Hynek DĚDEK (1986) 00:41:31 169.3075
22 51 27 Milan KORENY (1991) 00:43:00 164.638
23 57 199 Tomáš MOTLOCH (1993) STG Zlín 00:44:07 161.1228
24 58 6 David VELCER (1988) Pobřeží kocoviny 00:44:10 160.9654
25 60 29 Jozef URBANČOK (1987) Mattoni FreeRun Zlín 00:44:14 160.7555
26 62 75 Mojmír NOVÁK (1987) 00:44:25 160.1784
27 67 114 Jan ŠKRABANA (1992) 00:44:51 158.8143
28 72 105 Tomáš DOSPÍŠIL (1985) STG Zlín 00:45:37 156.4008
29 76 4 Radek BURIETA (1985) Mattoni FreeRun Zlín 00:46:49 152.6233
30 77 104 Karel LIŠKA (1988) 00:47:23 150.8395
31 79 9 Jakub KOTAL (1990) 00:47:40 149.9475
32 92 79 Zdeněk MIKULKA (1992) 00:51:54 136.6212
33 98 59 Jiří MIZERA (1989) SKB Zlín C 00:55:36 124.9738
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 3 154 Khýr BRONISLAV (1975) MK PROSTĚJOV 00:33:20 195.0682
2 6 119 Přema ŽALUDEK (1977) SP Malenovice 00:33:46 193.7041
3 8 162 Radoslav ŠÍBL (1980) EKODRILL ZLÍN 00:34:10 192.4449
4 10 42 Jan KÁBELA (1978) SP Malenovice 00:34:38 190.9759
5 28 48 Václav PETRÁSEK (1976) 00:38:08 179.958
6 30 14 Jakub PLHOŇ (1978) Mattoni FreeRun Zlín 00:38:24 179.1186
7 34 123 Roman JANUŠKA (1981) Samodílné skejty 00:39:08 176.8101
8 38 166 Jakub SPOREK (1982) ATLETIKA HOLEŠOV 00:39:50 174.6065
9 41 2 Bohuslav KOMÍN (1976) Mattoni FreeRun Zlín 00:41:11 170.3568
10 44 68 Zdeněk VLÁČILÍK (1977) SP Malenovice 00:42:10 167.2613
11 45 12 Ivo HORKÝ (1984) Zlín 00:42:18 166.8416
12 47 69 Kamil KOZUB (1976) SCMT 00:42:37 165.8447
13 49 94 Jaroslav Buček (1975) Sykora running 00:42:48 165.2676
14 50 39 František MACHŮ (1980) Kruháč team UB 00:42:56 164.8478
15 52 124 Daniel BRÁZDIL (1975) KESBUK 00:43:04 164.4281
16 53 76 Zbyněk RAŠKA (1975) SK ZaFaR Frenštát p. R. 00:43:21 163.5362
17 54 72 Jaroslav FIODOR (1984) Slečinky Napajedla 00:43:30 163.064
18 59 44 Jiří GARGULÁK (1977) SP Malenovice 00:44:13 160.808
19 61 35 Pavel HAJEK (1983) www.zlinska50.cz 00:44:20 160.4407
20 64 161 Radek ERBEN (1977) 00:44:37 159.5488
21 65 32 Filip ZEMAN (1978) Mattoni FreeRun Zlín 00:44:40 159.3914
22 68 98 Jiří JAKEŠ (1977) Eleven Head CST Cyklolive 00:44:53 158.7093
23 69 117 Josef HRUBOŠ (1982) 00:45:03 158.1847
24 70 82 Ondřej SOUKENÍK (1983) Gauneři Zlín 00:45:08 157.9224
25 71 116 Jiří KAPUCIÁN (1975) SP Malenovice 00:45:13 157.66
26 74 28 Pavel BAŽANT (1983) Slečinky Napajedla 00:46:13 154.5121
27 75 30 Richard KUDĚLKA (1976) STG Zlín 00:46:29 153.6726
28 81 61 Martin RES (1977) Mattoni FreeRun Zlín 00:48:08 148.4785
29 88 71 Vlastimil GAJDŮŠEK (1984) 00:50:15 141.8153
30 96 89 Radim JAROŠ (1975) Mattoni FreeRun Zlín 00:53:57 130.1679
31 101 109 Jan KOZÁNEK (1977) 00:57:13 119.8846
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 9 125 Svatopluk JANEČKA (1972) Ski Turist Velké Karlovice 00:34:22 191.8153
2 15 46 František DOSOUDIL (1970) Solario team 00:36:13 185.9916
3 18 137 Petr VABROUŠEK (1973) TITAN TRILIFE 00:36:41 184.5226
4 19 55 Marek CHMELA (1974) Valachbajk team 00:36:46 184.2602
5 20 54 Bronislav MATOUCH (1965) TITAN TRILIFE 00:36:51 183.9979
6 21 40 Pavel ČERVENKA (1969) SP Malenovice 00:37:14 182.7912
7 27 31 David LAVIČKA (1973) Ghost Team 00:38:06 180.063
8 31 112 Petr BENÍČEK (1971) STG Zlín 00:38:39 178.3316
9 42 34 Pavel GABRHEL (1974) STG Zlín 00:41:19 169.937
10 46 22 Roman BUBLÁK (1971) NESMÍŠ TO VZDÁT !!! 00:42:25 166.4743
11 55 101 David PROCHÁZKA (1970) AC BUGGER 00:43:47 162.1721
12 56 122 Karel SÝKORA (1967) Sykora running 00:44:04 161.2802
13 66 51 Roman ŠNAJDAR (1969) Eleven head CST Cyklolive 00:44:46 159.0766
14 80 70 Petr VIDLÁŘ (1971) SP Malenovice 00:48:06 148.5834
15 82 176 David ZACHARA (1973) 00:48:18 147.9538
16 84 83 Vlastimil KACHTÍK (1968) eSVS.CZ Team 00:48:29 147.3767
17 85 78 Jiří KVASNIČKA (1973) Brusné 00:48:39 146.852
18 87 175 Martin KOZEL (1971) 00:49:58 142.7072
19 93 16 Ivo DANĚK (1967) Mattoni FreeRun Zlín 00:52:15 135.5194
20 95 120 David DOSPÍŠIL (1968) Fuck Cancer 00:53:25 131.8468
21 99 86 Petr TLUSTÁK (1971) Zlín 00:56:36 121.8258
22 102 168 Mario VÁCLAVEK (1966) 01:10:37 77.702
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 39 95 Josef GARGULÁK (1962) Sykora running 00:40:15 173.2949
2 73 49 Jiří VINKLÁREK (1961) TJ Rožnov pod Radhoštěm 00:46:07 154.8269
3 78 56 Tomáš ČERNÝ (1958) All Blacks Otrokovice 00:47:35 150.2099
4 83 97 Miroslav ŠVIHEL (1958) B.S. Slopné 00:48:22 147.744
5 86 23 Ivo JURYGÁČEK (1959) SP Malenovice 00:49:51 143.0745
6 89 19 Leopold POLANSKÝ (1963) Valachbajk team 00:50:45 140.2413
7 90 171 Jiří PETR (1954) Kudlov 00:50:50 139.979
8 91 81 Petr FOJTÍK (1964) Zvonek Sport Valašské Klobouky 00:51:16 138.6149
9 94 13 Jiří PROKOP (1956) Běhy Zlín 00:53:14 132.4239
10 97 85 Leoš ERNEST (1962) Titan Meniskus Lukov 00:55:06 126.5477
11 100 99 Jiří PROCHÁZKA (1952) Než si pro nás přijde 00:57:13 119.8846
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 14 140 Václav PUMPRLA (2008) ROHÁLOV bike team 00:36:12 186.0441
2 17 143 Tobiáš TLUSTÁK (2007) Zlín 00:36:36 184.7849
3 25 144 Štěpán VESELÝ (2007) OB Vizovice 00:38:00 180.3778
4 48 141 Marek NEDBAL (2008) Tj Prusinovice 00:42:47 165.32
5 63 142 Petr SOLAŘ (2006) Solario team 00:44:34 159.7062
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 3 53 Markéta LACIKOVÁ (2003) Démonky staříčských štol 00:41:26 191.4884
2 6 160 Karolína LEČBYCHOVÁ (1991) 00:44:16 184.0681
3 7 63 Tereza MARŠALÍKOVÁ (1996) STG Zlín 00:45:46 180.1397
4 8 115 Ludmila POMPOVÁ (1998) Canicross Zlín 00:46:03 179.3976
5 11 47 Veronika SMYČKOVÁ (1986) SUPP STORE NAPAJEDLA 00:47:12 176.3859
6 12 91 Radka MIKULOVÁ (2004) 00:47:27 175.7311
7 14 67 Veronika BRÁZDOVÁ (1990) Valachbajk team 00:48:06 174.0288
8 20 57 Alena HOLBOVÁ (1986) 00:52:43 161.938
9 22 93 Vanda DOSPÍŠILOVÁ (1995) Nabombíme to! 00:53:26 160.0611
10 25 107 Denisa ŠVECOVÁ (1994) 00:57:00 150.7202
11 28 80 Jana VYORALOVÁ (1993) 00:58:23 147.0973
12 29 102 Nicola STAROVÁ (2002) STG Zlín 00:58:40 146.3553
13 32 7 Aneta KOTÍKOVÁ (1989) 01:08:13 121.3444
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 1 24 Eva KUČEROVÁ (1984) Mattoni FreeRun Zlín 00:38:11 200
2 2 121 Mária SÝKOROVÁ (1979) Sykora running 00:40:12 194.7185
3 4 118 Jana ŽALUDKOVÁ (1975) SP Malenovice 00:41:52 190.3536
4 10 5 Marcela SKLENÁŘOVÁ (1977) Mattoni FreeRun Zlín 00:46:52 177.2588
5 13 113 Jana VESELÁ (1976) OB Vizovice 00:47:40 175.1637
6 16 17 Daniela SCHLOSSEROVÁ (1975) 1KD 00:48:19 173.4614
7 17 33 Marcela PAVELÁKOVÁ (1977) STG Zlín 00:51:15 165.7791
8 19 100 Žaneta FOLTÝNOVÁ (1980) STG Zlín 00:52:33 162.3745
9 23 60 Pavlína MATUŠKOVÁ (1977) STG Zlín 00:55:54 153.601
10 26 84 Bronislava VÁJOVÁ (1981) STG Zlín 00:57:30 149.4107
11 27 110 Eva ČÁSLAVSKÁ (1979) Mattoni FreeRun Zlín 00:57:40 148.9742
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 5 52 Hana LACIKOVÁ (1973) Démonky staříčských štol 00:43:43 185.5085
2 9 87 Šárka HAVLÍKOVÁ (1974) Mattoni FreeRun Zlín 00:46:17 178.7866
3 18 45 Marie TOMANOVÁ (1966) X-Trail Orlová 00:51:46 164.426
4 21 103 Anna Balážová (1974) 00:53:10 160.7595
5 24 21 Eva SOLAŘOVÁ (1970) Solario team 00:56:16 152.6408
6 30 20 Miroslava KYLIÁNOVÁ (1964) 01:01:53 137.931
7 31 179 Jarmila FILIPOVÁ (1973) 01:03:07 134.701
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 15 155 Tereza MERAVÁ (2008) TJ Jiskra Otrokovice 00:48:18 173.505

Výsledky Běh Jižními Svahy 2024 - 4 km

Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 2 177 Karel JULINA (2005) Valašský soubour Kašava 00:16:42 88.1696
2 4 133 Petr LOPRAIS (1989) MK Tlapky v tahu 00:17:46 81.0268
3 5 130 Pavel ŠTĚPÁN (1984) Fyzio Step 00:17:58 79.6875
4 6 200 Petr ŽAŽO (1990) Radost z pohybu 00:18:28 76.3393
5 11 135 Martin MACEK (1982) Easy fitness Zlín 00:21:02 59.1518
6 13 132 Pavel VLČEK (1996) 00:21:16 57.5893
7 14 178 Martin BAČÍK (1982) 00:22:09 51.6741
8 17 128 Petr KOPLÍK (1983) Mártyho Afro Cirkus [MAC] 00:26:08 25
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 1 157 Max MATYÁŠTÍK (2008) TITAN TRILIFE 00:14:56 100
2 7 159 Jakub ORSAVA (2008) TUFO CZ OTROKOVICE 00:18:31 76.0045
3 9 174 Tomáš BARCIAGA (2008) 00:20:26 63.1696
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 3 149 Ondřej TRŇÁČEK (2009) 00:17:15 84.4866
2 8 156 Ondřej MERAVÝ (2010) TJ Jiskra Otrokovice 00:19:26 69.8661
3 10 164 Kryštov JANDÍK (2009) 00:20:31 62.6116
4 12 165 Jáchym SPOREK (2013) Cyklokroužek Fryšták 00:21:06 58.7054
5 15 150 Vojtěch KUČERA (2010) Cyklokroužek Fryšták 00:22:16 50.8929
6 16 147 Filip MACHŮ (2013) Kruháč team UB 00:22:25 49.8884
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 5 167 Jana MORAVCOVÁ (1981) TJ Sokol Vizovice 00:21:49 85.7766
2 6 134 Linda Luisa RADECKÁ (1978) SKP Zlín 00:22:10 83.9442
3 8 131 Lucie REPKOVÁ (1987) 00:22:38 81.5009
4 9 139 Soňa MIKULOVÁ (1991) 00:24:34 71.3787
5 10 136 Iveta MACEK (1987) Easy fitness Zlín 00:25:37 65.8813
6 11 158 Žaneta SZOCSOVÁ (1994) Mattoni FreeRun Zlín 00:26:14 62.6527
7 13 173 Magee NIRHASA (1979) Sri Chinmoy Marathon Team 00:36:45 7.5916
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 1 152 Barča ŽALUDKOVÁ (2007) SP Malenovice 00:19:06 100
2 4 148 Jůlie KVASNIČKOVÁ (2007) 2B WINNER 00:20:07 94.6771
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 2 153 Terka ŽALUDKOVÁ (2009) SP Malenovice 00:19:26 98.2548
2 3 146 Eliška BŘEZÍKOVÁ (2009) 00:19:30 97.9058
3 7 163 Veronika ŠÍBLOVÁ (2014) ATLETIKA HOLEŠOV 00:22:28 82.3735
4 12 145 Valerie MULLEROVÁ (2012) Valachbajk team 00:26:44 60.0349