Kašavský kros

10.10.2021

Následující ročník - Kašavský kros 2022

O závodu

Závod uspořádaný Valachbajk teamem Kašava poprvé v roce 2016, je součástí zlínského seriálu od roku 2019. Trasa závodu vede po naučné stezce okolím Kašavy a ve dvou případech po individuálně značených tratích. 

Z důvodu koronaviru v roce 2020 pořadatelé 5. ročník nejdříve z října přesunuli na prosinec, ale vzhledem k nezlepšující se situaci se závod nekonal.

Výsledky 2021 ke stažení

Novinky související se závodem

V Kašavském krosu byli suverénní Brňan Petr Šťastný a Barbora Macurová z Frýdlantu nad Ostravicí

24.10.2021

Třiatřicetiletý Brňan z týmu Sport Import Petr Šťastný vyhrál časem 1:10:57 pátý ročník Kašavského krosu. Stříbrnou příčku v závodu dlouhém 17 kilometrů, s celkovým převýšením 700 metrů, obsadil se ztrátou 4 minut a 3 sekund vytrvalec z Malenovic Matěj Beníček (KESBUK), bronzovou pozici vybojoval za čas 1:15:38 Ondřej Minařík z Držkové (Valachbajk Team). Čtvrtý skončil zlínský veterán hájící barvy klubu TJ SKI Turist Velké Karlovice Svatopluk Janečka (1:16:36), pátý byl Fryštačan Radoslav Šíbl (Ekodrill Zlín, 1:17:54).

V Kašavském krosu jsou připravené dvě tratě. Delší měří 16 kilometrů

6.10.2021

V neděli 10. října se koná 5. ročník Kašavského krosu. Start hlavního závodu je před Obecním domem v Kašavě v 11 hodin. Ten měří 16 kilometrů a má převýšení 700 metrů. Kratší závod dlouhý 8 kilometrů s převýšením 300 metrů odstartuje na stejném místě v 11.30 hodin. Před kašavským Obecním domem je také cíl. V obou závodech mají muži i ženy možnost zazávodit si ve 4 mužských a 3 ženských kategoriích. Vypsána je také kategorie juniorů a kategorie juniorek. Bojovat se bude i v kategorii VLKADRŽ pro běžce z Vlčkové, Kašavy a Držkové. Ta je vypsána pro vytrvalce nad 15 let.

Fotogalerie - 5. Kašavský kros / Milan Mikšík

Výsledky Kašavský kros 2021 - 7 km

Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 1 126 Josef Barot (1982) Tj Slavkov pod Hostýnem 00:31:25 100
2 2 123 Jan BEČICA (1993) --- 00:32:34 96.3395
3 3 117 Filip Malota (1983) Mattoni FreeRun Zlín 00:34:29 90.2387
4 4 174 Jaroslav Kopřiva (1984) Rohálov Bike Team 00:35:40 86.4721
5 6 170 Ondřej HROMÁDKA (1990) Jihlava 00:36:15 84.6154
6 7 160 Jiří PINĎÁK (2001) ZVONEK SPORT Valašské Klo 00:36:30 83.8196
7 8 132 Pavel Dubčák (1986) 00:36:33 83.6605
8 9 152 Lukáš Pavelka (1989) Kašava 00:37:59 79.0981
9 11 131 Pavel HAJEK (1983) Www.zlinska50.cz 00:38:26 77.6658
10 15 171 Michal Štalmach (1998) Decathlon Zlín 00:41:33 67.7454
11 16 161 Filip Sklenovský (1996) Zlín 00:41:36 67.5862
12 18 116 Jiri Hegmon (1986) Kasavsky Mlyn 00:42:11 65.7294
13 22 124 Martin Vraj (1992) --- 00:42:46 63.8727
14 34 140 Filip BALÁK (1990) --- 00:45:19 55.756
15 36 162 Filip Kráčala (1994) FTK Upol 00:45:47 54.2706
16 37 119 Jana VESELÁ (1990) ELJAM RUN 00:45:59 53.634
17 47 118 Michal Huňa (1991) --- 00:48:20 46.1538
18 53 144 Vojtěch SLOVÁK (1984) Mártyho Afro Cirkus [MAC] 00:49:51 41.3263
19 54 169 Ondřej Konečný (1987) Mártyho Afro Cirkus 00:49:51 41.3263
20 61 103 David VENIGR (1993) --- 00:51:11 37.0822
21 64 109 Martin Gabrhel (1984) --- 00:54:11 27.5332
22 71 107 Tomas LHOTSKY (1986) Tomas 00:59:00 12.2016
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 12 101 Jiří GARGULÁK (1977) SP Malenovice 00:39:28 74.3767
2 13 105 Petr ŠKOLOUDÍK (1980) Nabombíme to! 00:39:32 74.1645
3 20 157 Tomáš Mareček (1978) Břííídil 00:42:19 65.305
4 21 166 Marek Telička (1972) Mary's Meals 00:42:29 64.7745
5 27 129 Petr SOVADINA (1976) Ulička Team Kašava 00:43:53 60.3183
6 33 167 Milan Jelínek (1979) Bystřice p. Hostýnem 00:45:19 55.756
7 43 164 Jiří KVASNIČKA (1973) Pinec Bystřice 00:47:35 48.5411
8 50 147 Pavel SOVADINA (1977) Ulička Team Kašava 00:48:50 44.5623
9 56 111 František FABÍK (1978) Valmez 00:49:53 41.2202
10 59 128 Libor TKADLEC (1977) Ulička Team Kašava 00:50:56 37.878
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 5 172 Július PŠENICA (1967) ZaFaR Frenštát p.R 00:35:59 85.4642
2 10 112 Michal PELÍŠEK (1970) Mattoni FreeRun Zlín 00:38:08 78.6207
3 23 143 David DOSPÍŠIL (1968) Nabombíme to! 00:43:26 61.7507
4 28 168 Marek MIČKA (1970) Vonica 80 00:43:56 60.1592
5 30 138 Aleš MADĚRA (1971) Ulička Team Kašava 00:45:03 56.6048
6 44 150 Ivan Sluka (1963) Mořina 00:48:01 47.1618
7 49 120 Jan Palaj (1970) --- 00:48:43 44.9337
8 58 121 Ladislav VIŠNĚVSKÝ (1962) Quort team Zlín 00:50:03 40.6897
9 70 141 Leopold POLANSKÝ (1963) Valachbajk Team 00:57:28 17.0822
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 19 151 Miroslav ŠVIHEL (1958) B.S. Slopné 00:42:16 65.4642
2 24 133 Ivo JURYGÁČEK (1959) Malenovické podhradí 00:43:27 61.6976
3 55 155 Jiří STEHNO (1961) Vesani.cz 00:49:51 41.3263
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 14 145 Milan Michalík (2005) Kašava 00:40:04 72.4668
2 48 158 Marek Pinďák (2004) Kašavský Mlýn 00:48:39 45.1459
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 25 104 Vanda DOSPÍŠILOVÁ (1995) Nabombíme to! 00:43:40 61.008
2 32 163 Veronika Smyčková (1986) TJ FS Napajedla 00:45:16 55.9151
3 40 113 Natálie MARCOŇOVÁ (2000) --- 00:46:30 51.9894
4 41 108 Denisa ŠVECOVÁ (1994) --- 00:46:37 51.618
5 42 106 Táňa Vrajová (1990) --- 00:47:06 50.0796
6 45 137 Kateřina Maděrová (2002) Ulička Team Kašava 00:48:04 47.0027
7 46 146 Petra ŠARMANOVÁ (1983) Kašava 00:48:10 46.6844
8 51 139 Irena BALÁKOVÁ (1993) --- 00:49:42 41.8037
9 60 102 Markéta ŠŤUKAVCOVÁ (1989) --- 00:51:11 37.0822
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 17 115 Mirka ZICHOVÁ (1981) SLAWEX RUNNERS 00:42:00 66.313
2 31 156 Monika SLOVÁČKOVÁ (1978) Mattoni FreeRun Zlín 00:45:06 56.4456
3 35 110 Hana HANÁČKOVÁ (1977) --- 00:45:29 55.2255
4 38 135 Andrea Zábojníková (1979) STG Holešov 00:46:04 53.3687
5 57 127 Pavlína Tkadlecová (1972) Ulička Team Kašava 00:49:54 41.1671
6 68 136 Kateřina MADĚROVÁ (1974) Ulička Team Kašava 00:57:13 17.878
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 29 134 Hana ZBOŘILOVÁ (1961) Mattoni FreeRun Zlín 00:44:39 57.878
2 52 154 Jitka STEHNOVÁ (1971) Vesani.cz 00:49:50 41.3793
3 62 153 Jitka PACHULOVA (1967) Mattoni FreeRun Ostrava 00:51:39 35.5968
4 63 125 Filip ŠLAMPA (1967) --- 00:51:56 34.695
5 65 122 Pavla VIŠNĚVSKÁ (1963) Quort team Zlín 00:54:16 27.2679
6 67 159 Radmila Pinďáková (1969) Kašavský Mlýn 00:57:10 18.0371
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 26 165 Jůlie KVASNIČKOVÁ (2007) Atletika Holešov 00:43:53 60.3183
2 39 173 Anna Balážová (2006) Baláž EXTREME-TEAM Frenšá 00:46:23 52.3607
3 66 148 Adéla SOVADINOVÁ (2004) Ulička Team Kašava 00:55:29 23.3952
4 69 149 Valerie Mullerová (2012) Valachbajk Team 00:57:26 17.1883

Výsledky Kašavský kros 2021 - 17 km

Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 1 95 Petr Šťastný (1988) Sport Import 01:10:57 200
2 2 58 Matěj BENÍČEK (1994) KESBUK 01:15:00 194.2918
3 3 2 Ondřej MINAŘÍK (1992) Valachbajk team 01:15:38 193.3991
4 6 24 David Maršovský (1983) Čahoun 01:18:16 189.6876
5 7 54 Jiří ČERVENKA (1986) SP Malenovice 01:18:22 189.5466
6 10 35 Šimon ČERNÝ (1991) --- 01:21:15 185.4827
7 12 59 Filip BUKOVJAN (1990) KESBUK 01:23:20 182.5464
8 16 5 Ondřej PAVELKA (1998) Open Cycling Academy 01:26:00 178.7879
9 23 62 Josef SÁBA (1986) STG Zlín 01:30:23 172.6098
10 27 66 Radek STŘEDULINSKÝ (1982) Středy-rs 01:32:23 169.7909
11 28 4 Pavel PUSTINA (1985) Ladermon Team 01:32:42 169.3446
12 35 18 Roman Janků (1986) ZVONEK SPORT Valašské Klo 01:34:04 167.4184
13 38 46 Vojtěch GOLÁŇ (1983) AC Sportguides Rožnov pod 01:36:01 164.67
14 47 90 Jan Kučera (1983) Mattoni FreeRun Zlín 01:42:04 156.1428
15 52 77 Martin MACEK (1982) Easy fitness Zlín 01:44:16 153.042
16 59 64 Miroslav ŠVIHEL (1986) BS Slopné 01:48:30 147.0754
17 62 36 Tomáš MALANÍK (1995) --- 01:50:56 143.6458
18 65 52 Jakub Huryta (1991) --- 01:52:43 141.1323
19 70 83 Tomáš SEIFER (1984) Mattoni FreeRun Zlín 01:53:36 139.8872
20 73 14 Milan Šima (1983) SKÁJ team 01:55:30 137.2093
21 76 92 Martin Farkaš (1997) Decathlon Zlín 01:57:34 134.2965
22 77 82 Michal Chromík (1983) Zlín 01:59:39 131.3601
23 91 97 Martin HEČKO (1987) Valachbajk Team 02:26:36 93.3756
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 4 96 Svatopluk Janečka (1972) TJ SKI TURIST Velké Karlo 01:16:36 192.0366
2 5 100 Radoslav ŠÍBL (1980) Ekodrill Zlín 01:17:54 190.2044
3 9 37 Jan KÁBELA (1978) SP Malenovice 01:20:27 186.6103
4 11 27 Marek CHMELA (1974) Prakšice 01:21:49 184.684
5 14 61 Kamil Bezděk (1977) Hybaj team 01:24:46 180.5262
6 19 79 Roman Odstrčilík (1975) Holešov 01:27:37 176.5093
7 21 86 Pavel Balžek (1976) Zlín 01:28:53 174.724
8 24 44 Tomáš JURÁŇ (1976) Devils team 01:30:39 172.234
9 29 33 Lukáš ZVONEK (1975) Mattoni FreeRun Zlín 01:32:55 169.0392
10 30 28 Pavel GABRHEL (1974) --- 01:33:02 168.8748
11 32 98 Jaromír Tarabus (1977) T & T 01:33:27 168.2875
12 34 53 Václav Zbranek (1981) Valachbajk team 01:33:51 167.7237
13 36 34 Martin PEKAŘ (1980) www.zlinska50.cz 01:34:44 166.4787
14 37 7 Petr MARTINEC (1975) Veselá 01:35:46 165.0223
15 39 32 Stanislav Vičánek (1976) Splašená tkanička Zlín 01:36:13 164.3881
16 46 99 Daniel BRÁZDIL (1975) Mattoni FreeRun Zlín 01:41:37 156.7771
17 50 72 Karel MACHŮ (1975) SP Malenovice 01:43:26 154.2166
18 51 48 Jiří NESVADBA (1976) --- 01:43:49 153.6763
19 54 56 Jiří KAPUCIÁN (1975) SP Malenovice 01:44:29 152.7367
20 56 93 Vojtěch HRUBÝ (1974) Vsetín 01:45:51 150.8104
21 58 71 David Vránek (1978) --- 01:47:42 148.203
22 60 31 Martin CÍCHA (1973) SP Malenovice 01:49:22 145.8539
23 64 45 Zbyněk SEDLÁŘ (1977) --- 01:52:38 141.2497
24 71 88 Tomáš Tvařůžka (1972) Kroměříž 01:55:16 137.5382
25 81 12 Richard KUDĚLKA (1976) 1KD 02:02:57 126.7089
26 82 19 Filip ZEMAN (1978) Mattoni FreeRun Zlín 02:02:58 126.6855
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 18 26 Pavel ČERVENKA (1969) SP Malenovice 01:27:13 177.0731
2 20 47 František DOSOUDIL (1970) Fénix sport 01:28:25 175.3817
3 22 51 Bronislav MATOUCH (1965) JISVA ZLÍN 01:29:35 173.7374
4 25 49 Roman BUBLÁK (1971) NESMÍŠ TO VZDÁT !!! 01:31:45 170.6836
5 33 63 Petr BENÍČEK (1971) STG Zlín 01:33:36 168.0761
6 55 10 Leoš ERNEST (1962) Titan Meniskus Lukov 01:44:35 152.5957
7 66 74 Vlastimil KACHTÍK (1968) eSVS.CZ Team 01:53:32 139.9812
8 68 42 Pavel KALIVODA (1971) STG Zlín 01:53:35 139.9107
9 69 11 Roman PAVELKA (1967) 1KD 01:53:35 139.9107
10 78 80 Jiří Štencel (1963) Fulnek 02:00:01 130.8433
11 79 21 Robert TRAVNIK (1968) --- 02:02:19 127.6016
12 85 78 Zdeněk ZBRANEK (1962) Valachbajk Team 02:09:28 117.5241
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 17 73 Vlastimil BUKOVJAN (1961) KESBUK 01:26:27 178.1536
2 42 69 Pavel Kratochvíl (1960) Atletic Třebíč 01:38:07 161.7101
3 63 15 Štefan GROŠ (1961) ZaFaR Frenštát p.R 01:52:21 141.649
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 13 29 Lukáš TOBOLA (2003) Kašavský mlýn 01:24:20 181.137
2 26 30 Filip STUPKA (2004) KČT Slečinky Napajedla 01:32:18 169.9084
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 8 84 Barbora Macurová (1999) 2bWinner 01:19:23 188.1137
2 15 89 Pavlína Poláčková (1996) AK Drnovice 01:25:15 179.845
3 31 1 Silvie ZVONKOVÁ (1985) ZVONEK SPORT Valašské Klo 01:33:09 168.7104
4 41 38 Eva KUČEROVÁ (1984) Mattoni FreeRun Zlín 01:37:33 162.5088
5 43 65 Adéla STAVINOHOVÁ (1998) Zlín 01:39:05 160.3477
6 44 91 Kateřina Pospíšilová (1995) Podhostýnský Lenochod 01:40:29 158.3744
7 45 67 Gabriela DUNAJSKÁ (1997) ELJAM Run 01:41:04 157.5523
8 48 50 Vendula SKOUPÁ (1985) Sykora running 01:42:29 155.5556
9 49 20 Katerina Zuckova (1982) --- 01:43:19 154.381
10 57 3 Martina Doleželová (1985) Mamka v letu 01:46:49 149.448
11 80 13 Veronika MIKULOVÁ (1982) SKÁJ team 02:02:46 126.9673
12 89 81 Marie Chylová (1983) Velíková 02:20:11 102.4195
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 40 76 Jana ŽALUDKOVÁ (1975) --- 01:37:04 163.19
2 67 43 Petra MACKOVÁ (1973) STG Zlín 01:53:35 139.9107
3 72 57 Helena KAŇKOVÁ (1976) --- 01:55:18 137.4912
4 74 60 Eva BLAŽKOVÁ (1979) Mattoni FreeRun Zlín 01:55:46 136.8335
5 75 25 Marcela PAVELÁKOVÁ (1977) --- 01:55:53 136.669
6 83 40 Michaela ROHÁČKOVÁ (1978) --- 02:04:13 124.9237
7 84 94 Renáta Hrubá (1977) Zlín 02:07:06 120.8598
8 86 70 Milana Michalíková (1981) Valachbajk team 02:09:28 117.5241
Pořadí kategorie Celkové pořadí Startovní číslo Závodník Tým Čas Body
1 53 87 Štefánia Šrámková (1968) Velké Karlovice 01:44:26 152.8071
2 61 68 Jana Kučerová (1971) Rohatec 01:50:28 144.3035
3 87 6 Marie TOMANOVÁ (1966) X-trail Orlová 02:12:14 113.6246
4 88 16 Eva SOLAŘOVÁ (1970) Solario team 02:16:08 108.1278
5 90 23 Iveta VICENÍKOVÁ (1968) Asi dobrý oddíl... 02:26:31 93.4931