Zlínská Lesní hodinovka

14.7.2021

Vypsané závody

Zlínská lesní hodinovka 2021 - 60 minut

Datum konání : 14.7.2021

Startovní listina

Startovní číslo Závodník Tým
1 Iveta VICENÍKOVÁ (1968) neregistrovaná v žádném k
2 Leoš ERNEST (1962) Titan Meniskus Lukov
3 Vanda DOSPÍŠILOVÁ (1995) Nabombíme to!
4 David PROCHÁZKA (1970) AC BUGGER
5 Andrej Višněvský (1991) Sri Chinmoy Marathon Team
6 Petr ŠKOLOUDÍK (1980) Nabombíme to!
7 Eva SOLAŘOVÁ (1970) Solario team

Fotogalerie - Ilustrační foto z Lesní hodinovky 2018

Propozice 39. Zlínská Lesní hodinovka

Kdy: 14. 7. 2021
Místo: Zlín Lesní čtvrť, „Altán U Spáleného Dubu“
Prezence do závodu: Hvězdárna Zlín – Lesní čtvrť III/5443
Prezence a registrace: 16:30 hodin. Sprchy nejsou k dispozici

Start závodu: 18:00 hodin
Místo startu: Altán U Spáleného dubu, cca 1 km do kopce od místa prezence 
Délka tratě: 60 minut
Povrch: 100% lesní pěšina
Startovné: 150 Kč (při registraci a platbě online do 13.7.), 250 Kč při registraci a platbě na místě
Občerstvení zajištěno: ionťák, čaj, polévka po závodu, ovoce

Trať závodu tvoří 1km dlouhý okruh po lesní pěšině. Okruh je značen červenými fáborky. Každých deset metrů je označeno tabulkou ležící na zemi. Běžci běží kilometrový okruh 60 minut od startovního výstřelu. Konec závodu bude označen opět výstřelem a pořadateli okolo trati. 

Závody dětí budou po skončení hlavního závodu na hřišti 100 m od hvězdárny, kde se bude podávat jídlo a pak proběhne i veškeré vyhlašování.

V případě velkého počtu startujících a dle aktuálních omezení se poběží více rozběhů, přičemž o zařazení do rozběhu rozhoduje čas přihlášení. Závod se měří čipy. Čipy si umístěte nad kotník. V cíli čip prosím odevzdejte, stejně tak i startovní číslo. Věkové kategorie dle pravidel soutěže Běhy Zlín.

Vyhlášení výsledků celého seriálu 2020 a hodinovky proběhne na hřišti u hvězdárny po dětských závodech. K dispozici bude opékání špekáčků.

Parkování je možné před gymnáziem a přilehlých ulicích. UPOZORNĚNÍ - na asi 200 m úseku šotolinové cesty, která vede k prezentaci, nesmí nikdo parkovat!

Hygienická opatření

  • Každý účastník musí mít zakrytá ústa i nos (rouškou, šálou či šátkem). Dodržujte rozestupy 2 metry při prezenci, při rozběhávání. Pravidlo o rozestupech se netýká rodinných příslušníků. Na místě bude k dispozici dezinfekce.
  • Při samotném závodu běžci roušku mít nemusí. Ostatní účastníci (pořadatelé, trenéři atd…) musí mít zakrytá ústa i nos po celou dobu akce.
  • Po skončení závodu pouze odevzdáte čip do speciálního boxu, který bude následně dezinfikován. Po doběhu se neshlukujte a opusťte prostor startu a cíle.
  • Prosím chovejte se během akce obezřetně, rozumně a ohleduplně vůči sobě i ostatním.
  • Další opatření budou připravena dle aktuálních pokynů, nařízení ministerstva zdravotnictví a hygieniků.

O závodu

Tato hodinovka je jediná v ČR, která se běhá v lese. Její jubilejní 30. ročník se konal 4. června 2011. Původní název tohoto běhu byl Svitovská hodinovka. Zánikem tohoto podniku dostal závod název Zlínská hodinovka. Dříve se běhávala na škvárové atletické dráze. Cca v roce 1995 se přemístila do lesa na Vršavě (okruh Gustava Bělského), odkud je i dnešní název lesní. V roce 2006 se závod opět přesunul, a to na kilometrový mírně zvlněný okruh v lese nad Lesní čtvrtí ve Zlíně. Prezentace závodu pořádaného Jirkou Prokopem a jeho kamarády je na hvězdárně.

Nejlepšího výkonu dosáhl Martin Sadílek, který v roce 1996 za 60 minut v tropických podmínkách na okruhu na Vršavě uběhl 17 980 m.

V roce 2020 byl kvůli koronavirovým opatřením 39. ročník závodu přesunut z jara na říjen, ale nakonec musel být i podzimní termín zrušen.