Běh na počest Emila Zátopka

1.10.2022

Vypsané závody

Běh na počest Emila Zátopka - 6 km

Datum konání : 1.10.2022

Běh na počest Emila Zátopka - 6 km - mládež

Datum konání : 1.10.2022

Běh na počest Emila Zátopka - 2 km

Datum konání : 1.10.2022

Veřejný běžecký závod v rámci Dne Zlínského kraje

  • Distance: 6 km hlavní běh, 2 km Lidový běh, dětské závody
  • Datum, čas: 1. 10. 2022, 10:00 hodin
  • Místo, region: Baťovský tovární areál, ul. J. A. Bati, Zlín
  • Pořadatel: Zlínský kraj, Běhy Zlín, z.s.
  • Ředitel závodu, kontakt: Bohuslav Komín, Tel: 602275790, e-mail: tym@behyzlin.cz
  • Kapacita závodu: 300 závodníků
  • Lékařské zajištění: Ano

Přihlášky

Uzávěrka online přihlášek 29. 9. 2022. Po uzávěrce je možné přihlášení pouze v místě konání závodu do naplnění kapacity 300 závodníků.

Startovné

  • Hlavní běh 6 km - Děti a mládež do 18 let: online předem 50 Kč, na místě 100 Kč
  • Hlavní běh 6 km - Dospělí nad 18 let: online předem 300 Kč, na místě 400 Kč
  • Lidový běh 2 km - Děti, mládež a dospělí: online předem 50 Kč, na místě 100 Kč

Prezence

  • Vestibul Krajského úřadu ve Zlíně, 21. budova, J. A. Bati, Zlín.
  • Uzávěrka výdeje startovních čísel pro dětský závod je v 9:15 hod.
  • Uzávěrka výdeje startovních čísel pro hlavní závod je v 9:45 hod.
  • Uzávěrka výdeje startovních čísel pro Lidový běh je v 9:45 hod.

Kategorie, distance, časy startů

Dětské závody – start od 9:30 hodin

  • Nejmenší děti - 2016 a mladší ... 150 m
  • Mladší děti - 2013-2015 ... 400 m
  • Přípravka - 2010-2012 ... 800 m
  • Žáci/Žákyně - 2007-2009 ... 1000 m

U žákovských kategorií poběží kluci i děvčata společně.
Každé dítě v cíli obdrží čokoládovou medaili

Hlavní závod – 6000 metrů, 3x okruh 2000 metrů, start v 10:00 hodin

  • mládež do 18 let – 2004 a mladší 
  • dospělí 19 – 39 let – 2003-1983
  • dospělí 40 - 49 let – 1982-1973
  • dospělí 50 - 59 let – 1972-1963 
  • dospělí nad 60 let – 1962 a starší

Každý účastník obdrží pamětní skleněnou medaile od skláře Pavla Horáka z Karolinky.
V ceně startovného na hlavní závod startovní balíček včetně originální sportovní čelenky.

Lidový běh - 2000 metrů, 1x okdruh 2000 metrů, start v 10:01 hodin - ihned po startu hlavního závodu

  • určený pro jakoukoliv věkovou kategorii

Bez vyhlášení vítězů.
Každý účastník obdrží pamětní skleněnou medaile od skláře Pavla Horáka z Karolinky.

Trať - popis

Start a cíl běžeckého závodu je u startovního oblouku před sídlem Zlínského kraje, 21. budova na ulici J.A. Bati. Trať vede po uzavřeném asfaltovém okruhu v rámci Baťovského továrního areálu. Okruh má 2km. Děti běží po J. A. Bati, dle vzdálenosti k otočnému kuželu a zpět. Trasa závodu: https://mapy.cz/s/fuzunofala

Pravidla

Každý účastník se závodu účastní na vlastní nebezpečí, pořadatel neručí za škody účastníkům vzniklé ani jimi způsobené. Pořadatel si vyhrazuje právo nutných technických změn oproti rozpisu závodu z důvodů nepředvídatelných okolností.

Časový harmonogram

  • Prezence: 8:00 – 9:45
  • Ukončení prezence dětí: 9:15 
  • Rozprava k dětským závodům: 9:25
  • Start dětských závodů: 9:30 
  • Rozprava k hlavnímu závodu: 9:55 
  • Start hlavního závodu: 10:00
  • Start Lidového běhu: 10:01
  • Vyhlášení výsledků: 11:15, hlavní podium na platformě 14. a 15. budovy

Občerstvení

V cíli pro účastníky hlavního závodu a Lidového běhu – ovoce, voda, iontový nápoj.

Parkování

Parkoviště Obchodní dům Zlín, parkoviště Velké kino Zlín, parkoviště Březnická.

Ceny

První tři závodníci v každé kategorii obdrží medaile a věcné ceny.

Závodníci hlavního závodu, muži i ženy, umístěni na 1. – 3. místě v celkovém pořadí obdrží finanční odměny v celkové výši 10.000 Kč takto:

  • 1.místo – 2.500 Kč
  • 2.místo – 1.500 Kč
  • 3.místo – 1.000 Kč

Podmínkou vyplacení finančních odměn a věcných cen je účast na slavnostním vyhlášení výsledků. Finanční odměny podléhají zdanění dle platných právních předpisů.

Výtěžek ze startovného získá spolek ARGO, Společnost dobré vůle Zlín, z.s.. ARGO zajišťuje terénní sociální službu pro lidi, kteří se ocitli v nepříznivé sociální a nemohou si sami pomoci s řešením. 

Startovní listina

Startovní číslo Závodník Tým
1 Pavel ČERVENKA (1969) SP Malenovice
2 Václav Nepraš (1970) SKP Zlín
3 Dana TRČKOVA (1972) Holešov
4 Zuzana Měřičková (1981)
5 Radim Holiš (1975)
6 Petra Holišová (1970)
7 Roman Januška (1981) Samodílné skejty
8 Jana Tkáčová (1974) Johny run club Vizovice
9 Miroslav Nekoranec (1984)
10 Stanislav CHADIM (1991) TJ Jiskra Otrokovice
11 Tomáš Bernatík (1984)
12 Lucie Baslová (1981)
13 Václav WALOSZEK (1999) Atletika Havířov 1965
Startovní číslo Závodník Tým
1 Tamara Janušková Hovorková (1980)
2 Kamila Kasanová (1987)
3 Pavel Páral (1980) NePaJa
4 Jana Páralová (1980) NePaJa
5 Nela Páralová (2012) NePaJa
Startovní číslo Závodník Tým
1 Lukáš Adamuška (2005)
2 Eliška Březíková (2009)
3 Radek Pšeja (2005)
4 Alexander Kučera (2009) Titan trilife